Hizmetlerimiz


NEBATİ YAĞ DEPOLAMA VE YÜKLEME TESİSLERİ

Türkiye ‘nin Güney doğusu Akdeniz bölgesinde kurulan Aves Mersin Terminali   Nebati Yağ  depolama ve yükleme tesisleri Tesisleri  19,000 m3  (17.000 mton) kapasitesine sahip hacimleri  1.000 m3  —5.000 m3  arası değişen 7 Adet  tanktan meydana gelmiştir. Aves Mersin Terminallerinin yeri petrol ürünlerinin depolanması,iç ve dış ticaretin lojistik olarak desteklenmesi ve kargo akışının sağlanması için ideal bir konuma sahip olmasının yanında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika arasındaki uluslar arası nakliye yollarının ortasında transit ürün ticaretinin de yapılabildiği stratejik bir noktadır. Türkiye ve Akdeniz bölgesinde kendisine tahsis edilmiş ürün transfer boruları ile direk bağlantılı 235 metre uzunluğunda ve 12 metre draftı olan 85,000DWT kapasiteye kadar olan gemilere servis verebilen  açık deniz platformu olan tek tesis olması,  terminalden verilen hızlı ve güvenli yükleme ve boşaltma hizmetleri  tesis müşterilerine daha verimli,rekabetçi ve karlı ticari iş imkanları sağlamaktadır.

 

 İskele Tesisleri :

 

Aves Mersin Terminal Nebati Yağ Tesisi  SAVKA açık deniz platformuna  6 km uzunluğundaki 1  adet 10” direk boru hattı ile  bağlıdır. Bu transit boru hattı ile  denizden karaya veya karadan denize saate 100mton yükleme yapabilmektedir. Platform uzunluğu 282m (935 feet) uzunluğunda ve 12m  (39 feet) draft olan 85.000 DWT kapasiteye kadar olan gemilere servis verebilecek şekilde dizayn edilmiş olup Mersin Liman ve serbest bölge gemi tahliyelerinden daha ucuz ve daha  hızlı  bir şekilde hizmet  verebilmektedir.

 

 

 Kara Yolu Araç Yükleme Tesisleri:

 

Saattte 150 Ton  kamyon yükleme  kapasiteli aynı anda iki araç birden yükleyecek şekilde dizayn edilmiş  kara tankeri yükleme istasyonu, elektronik kantar sistemleri ile müşterilerine  hızlı ve güvenli bir şekilde günün her saatinde tecrübeli operasyon grubu ile 24/7 servis vermektedir.

Saattte 150 Ton  kamyon yükleme  kapasiteli aynı anda 8  araca birden servis verebilecek şekilde dizayn edilmiş  kara tankeri boşaltma istasyonu, limandan kara yolu ile gelecek yağ tankerlerine elektronik kantar sistemleri ile müşterilerine  hızlı ve güvenli bir şekilde günün her saatinde tecrübeli operasyon grubu ile 24/7 servis vermektedir.

 

 Kara Tankeri  Park Yerleri :


Nebati Yağ tesisi  150 kara tankeri park edebilecek  kapasitede tesise tahsis edilmiş ve şirket güvenlik elemanlarınca korunan park sahasına sahiptir. Kara tanker şoförleri için yapılmış klimalı, televizyonlu ve her türlü konforun sağlandığı şoför bekleme odası  günün her saatinde açık olup yükleme sırası bekleyen kamyon şoförlerinin hizmetine sunulmuştur.

 

 Terminalin Teknik Özellikleri :


NFPA standartlarına uygun yangın koruma sistemleri , bilgisayar kontrollü depolama ve yükleme operasyonları, Her tank için elektronik radar,tank seviye kontrol sistemleri, tank mixer motorları Uluslar arası yönetmeliklere uygun sağlık, iş emniyeti ve çevre koruma sistemleri, Uluslar arası standartlarda eğitilmiş tecrübeli operatör kadrosu ve idaresi ile yılın 365 günü vardiyeli operasyon ve hizmet imkanı ve Türkiye ve Akdeniz Bölgesi’nde kendisine tahsis edilmiş ürün transfer boru hattı ile ile direk bağlantılı açık deniz platformu olan tek tesistir.

Tesiste verilen her türlü hizmetler 97 Milyon varil depolama kapasitesi ile dünyanın 4. Petrol depolama tesislerine sahip olan uluslar arası Aves ENERGY şirketinin kalite ve güvencesindedir.