Sosyal Aktiviteler

Tüm Aves Mersin Terminal şirketi çalışanları zamanlarını, yeteneklerini ve maddi imkanlarını gönüllü olarak daha az şanslı olanlara yardım etmek için kullanmayı bir ilke saymışlardır. Şirket kuruluşundan beri şirket çalışanları 500 saatten fazla saatlerini gönüllü olarak çalışarak bulundukları bölgelere sosyal yardım çalışmaları yapmıştır.Şirket ortaklığı kurulduğu Şubat 2011 yılından beri Kazanlı bölgesindeki okul , spor ve dar gelirli yöre halkına katkı ve yardım sağlamıştır. 


NuStar Mersin Terminallerinin bölge  sınırları içerisinde yaşayan, dar gelirli, yardıma muhtaç özürlü, yaşlı, dul, öksüz, yetim, kimsesiz vb ihtiyaç grubu kişilere ve ailelere yönelik sosyal yardım ve ilköğretim okul ve öğrencileri için sosyal hizmet faaliyetlerini yürütmektedir.

Doğruluk ve  eşitlik kriterlerine bağlı kalarak, şirket gönüllü grubu tarafından evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaç duydukları maddi ve manevi destek sağlanmaktadır. Ramazan Ayı ve Dini Bayramlarda yoksul ailelere gıda, giyecek ve nakdi yardımlar yapılmakta ve bölge milli eğitim müdürlüğüne bağlı okulların ve  bu okullarda okuyan dar gelirli ailelerin çocuklarının ve   bölge amatör spor kuruluşlarının belirlenen ihtiyaçlarına her yıl programlı olarak destek sağlanmaktadır.